Welcome to medicenter

Donec sed odio dui. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nullam id dolor id nibh ultricies vehicula ut id elit. Integer posuere erat a ante venenatis dapibus posuere velit aliquet. Duis mollis, est non commodo luctus, nisi erat porttitor.

Our Motto

The mind has great influence over the body and maladies often have their origin there.

— John Doe Molicere

Latest News

  • 23/02/2022
  • 0

  Endometrioza vs PCOS

  Shumë gra durojnë prej vitesh gjakderdhje të rëndë dhe dhimbje të pelvisit, për shkak të endometriozës ose Sindromës së Ovarit Policistik, pa e ditur pse. Këto çrregullime kronike rëndojnë si emocionalisht ashtu edhe fizikisht dhe mund të krijojnë sfida të fertilitetit për ata që përpiqen të mbeten shtatzënë. Me simptoma të mbivendosura dhe një histori

  • 30/07/2021
  • 0

  Gjithcka qe duhet te dini rreth ngrirjes se vezeve.

  Si në më të shumtën e llojeve të gjitarëve, femrat vuajnë më shumë dhe sakrifikojnë më shumë për pasardhësit e tyre, fizikisht dhe emocionalisht. Pavarësisht kësaj, kapaciteti riprodhues i tyre është i kufizuar në sasi dhe kohëzgjatje. Meshkujt prodhojnë miliona spermatozoidë në një ejakulim të vetëm, ndërkohë që femrat ovulojnë një apo dy vezë mature

  • 22/03/2021
  • 0

  5 Simptoma të shtatëzanisë për të cilat duhet të telefononi mjekun tuaj

  Gjatë shtatëzanisë është normale të përjetoni ndjesi të cuditshme, ashtu sic është normale edhe të shqetësoheni. Në të shumtën e rasteve, këto ndjesi janë pjesë e ndryshimeve normale që trupi  përjeton teksa një jetë e re rritet brenda jush. Ka raste, kur simptomat që po përjetoni mund të jenë sinjalizuese të komplikacioneve të mundshme. Kur

  • 09/02/2021
  • 0

  5 Pyetje që duhet ti bëni specialistit të infertilitetit në takimin e parë.

  Për shumë njerëz takimi i parë me specialistin e trajtimit të infertilitetit është një eksperiencë e ngarkuar me emocione, pasiguri dhe stres. Mos u shqetësoni! Është normale të ndiheni kështu. Zgjedhja e doktorit dhe klinikës pranë së cilës do të trajtoheni, është vendimi i parë i rëndësishëm në një rrugëtim që mund të ndryshojë jetën